Sexuální roboti

12. června 2024
Praha

Sexualni roboti

Kdy: středa 12. 6. 2024 v 18:00
Kdo: MUDr. Rachel Sajdlová, lékařka na Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice v Plzni a PhDr. David Černý, Ph.D., člen Oddělení umělé inteligence Ústavu informatiky AV ČR a Ústavu státu a práva AV ČR
Kde: Skautský institut v Praze

Jedinečný seminář zaměřený na fascinující a stále aktuálnější téma sexuálních robotů. Tato oblast spojuje moderní technologie, umělou inteligenci a sexuologii, což vyvolává řadu otázek týkajících se budoucnosti lidské sexuality. Ponořte se s námi do diskuze o tom, jak mohou sexuální roboti ovlivnit naše intimní vztahy, sexuální zdraví a celkovou společnost.

Hosté:

MUDr. Rachel Sajdlová
Po absolvování LF UK v Plzni pracuje jako lékařka na Psychiatrické klinice Fakultní Nemocnice v Plzni. Současně je studentkou postgraduálního studia na LF UK v Plzni, v rámci kterého se věnuje sexuologickým tématům. V rámci disertační práce se zaměřuje zejména na sexuální dysfunkce u mužů, mezi další oblasti zájmu však patří témata pornografie, sexuální výchova či sexuální technologie.

PhDr. David Černý, Ph.D.
David Černý pracuje v Oddělení umělé inteligence Ústavu informatiky AV ČR a na Ústavu státu a práva AV ČR. Zabývá se filosofií a aplikovanou etikou, zvláště v oblasti moderní medicíny a umělé inteligence. Je autorem či spoluautorem několika monografií v AJ a ČJ a celé řady odborných studií v AJ, ČJ a IJ.

Celou akci budeme streamovat i on-line: https://pitube.pirati.cz/