Redefinice znásilnění

12. října 2023
Praha

hosté (3)

Kdy: čtvrtek 12. 10. 2023 v 16:00
Kdo: Klára Kadár, Irena Hůlová, JUDr. Daniel Bartoň, LL.M. (Cantab), Ph.D.
Kde: Skautský institut na Staroměstském náměstí v Praze

V českém veřejném prostoru téma redefinice znásilnění rezonuje už nějakou dobu a Institut π pozval odborníky na sexualizované násilí z lidskoprávních organizací a oblasti práva, aby společně diskutovali o stávající definici znásilnění v českém právu, možných nápravách a konkrétních příkladech z praxe panelistů. 

JUDr. Daniel Bartoň, LL.M. (Cantab), Ph.D.

Daniel Bartoň působí jako advokát v Praze a odborný asistent na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Ve své advokátní a akademické praxi se zaměřuje na náboženskou svobodu a pomoc obětem trestné činnosti. Zastupuje oběti a obviněné v případech sexuálního a domácího násilí. 

Irena Hůlová

Irena pracuje jako vedoucí advocacy v Amnesty International Česká republika. Zaměřuje se především na témata, jako jsou práva žen, sexuální násilí, vývoz zbraní a mezinárodní advokační mechanismy. Před Amnesty pracovala v parlamentu ve Spojeném království a v Institute for Policy and Engagement na University of Nottingham.

Klára Kadár

Klára Kadár je z organizace Konsent, který se věnuje prevenci sexuálního násilí, kde má pod palcem především nápravu definice znásilnění. Komunikuje s politiky a političkami, experty a expertkami a aktivizuje veřejnost. Má zkušenosti s prací ve státní správě a vystudovala kulturní dějiny. 

Seminář je ZDARMA.

Záznam akce najdete ZDE.